אימרות כנף בנושא גוף חימום.

ספרו לנו מה אתם המגדלים מחזיקים אצלכם בבית ובחצר
בריכות נוי ,אקווריום צמחיה ,אקווריום מי ים, אקווריום מים חיים ועוד..

אימרות כנף בנושא גוף חימום.

הודעהעל ידי aquagarden » ב' נובמבר 24, 2008 3:44 pm

בסיורי היומי שלי בפורומים בארץ, מצאתי מאמר מרתק בשם אכן אקווריומך לחורף. (נפלתי)
ואני מצתת את שכתוב באחד הסעיפים ורבים כמו זה יש במאמר המכובד.

" איך נדע מהו גוף-החימום המתאים? כלל אצבע אומר W1 לכל 1 ליטר מים, אך כמו בכל כלל - יש יוצאים מן הכלל ועל כן ההבהרות הבאות:"

• "כאשר באקווריומים גדולים של 500 ליטרים אפשרי להסתפק בגוף חימום קטן יותר, אומנם לא בפער קיצוני. לדוגמא, אקווריום של 500 ליטרים יוכל להתבסס על גוף חימום של 300W, אומנם אקווריום גדול יותר יצטרך לרוב גיבוי נוסף."

.

"1. לאחר הפסקת חשמל, כאשר הטמפרטורה תפחת בהדרגה, הגוף חימום יחמם חזרה במהירות את הטמפרטורה, דבר שיגרום לסטרס (stress = עקה; לחץ) לדגים ומפה ועד מחלות ונות שיפרצו המרחק קצר."

"2. כרכיב חשמלי בפני עצמו, גוף חימום חזק מדי ידלק ויכבה בתדירות רבה, דבר שיכול להוביל לקלקול המכשיר. במקרה הטוב הוא יפסיק לעבוד, אך במקרה הרע נקבל מרק דגים"

עד כאן...
כניראה שלאחר 45 שנות עבודה בנושאי דגים יש חידושים והפתעות.
אשמח מאוד לתגובות עיניניות
צלי
aquagarden
Administrator

הודעהעל ידי or_corly » ה' נובמבר 27, 2008 3:55 pm

ממש טימטום. כל מה שכתוב בידיוק הפוך...
גם אני גלשתי בפורום המכובד הזה שרובו ילדים... ופשוט נפלתי כמו שכתב צלי.
אולי חלק מהדברים נכונים כמו 1 W לכל 1 ליטר מים, אבל מה הטימטום להשים 300W באקווריום של 500 ליטר?מאיכן הכותב מביא זאת ?
בצורת עבודה זאת לטרמוסטט אין כל ערך מישום שהוא לא יגיע אף פעם לטמפרטורה רצוייה לדגים.
באקווריום של 500 ליטר יש צורך לפחות בגוף חימוף של 800 W ואז הטרמוסטט יפעל..
אם כבר דוחפים חימום למה לא להכפיל ולהשים 2W ל1 ליטר?
הרי בסופו של דבר זה יחמם במהירות כפולה ויפסיק לעבוד וכשהטמפרטורה תעלה בחזרה .ומיד יופעל שוב ובתוך דקה שנים וזה תלוי מאוד במיקום החימום הוא יפסיק לעבוד . זה מאפשר חיסכון בחשמל ודיוק בטמפרטורת המים.
OrCorly.com - עיצוב ופיתוח אתרים.
or_corly
Administrator

חזור אל קהילה .שאלות ותשובות בנושאי בריכות נוי ודגים צמחי מים וגדה.

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד