ביזבוז מי שתייה על ידי חובבי דגי הנוי

ספרו לנו מה אתם המגדלים מחזיקים אצלכם בבית ובחצר
בריכות נוי ,אקווריום צמחיה ,אקווריום מי ים, אקווריום מים חיים ועוד..

ביזבוז מי שתייה על ידי חובבי דגי הנוי

הודעהעל ידי aquagarden » ש' נובמבר 08, 2008 11:54 am

ישנם אסכולות שונות לטיפול באקווריומים ביתיים ואחת מהדרכים הנפוצות היא, החלפת מים בכמות שבועית של 20% מנפח האקווריום. המלצות אלו ניתנות על ידי בעלי חנויות של בע''ח ודגי נוי ושאפילו לא יודעים מדוע יש צורך בכך ומומלצת על ידי פורומים שונים בנושא דגי הנוי והרי ידוע לכול שבעיית חוסר המים בישראל היא בעיה שפותחת כל מהדורת חדשות על גובה הכינרת ואפילו איסור השקיית הגינות ניכנס לתוקף השנה לחורף זה וכמה מים חסר וכולנו מצפים לחורף גשום במיוחד ולשיטפונות .
ישנה אסכולה אחרת אשר לא מחליפה מים שבועית אלה רק כל שלושה חודשים שליש מים וגם זה לא תמיד וזה תלוי באיכות הציוד התומך באקווריום ואיכות מי הפיצוי כמו למשל , מים שעברו סינון ביתי, מי ניקוז ממזגנים מי גשמים ועוד .ללא משקעים כבדים וללא מלחים. מתמטית החשבון פשוט לכמות בזבוז המים שעליו אני מדבר..
1 יש בארץ כ-200 חנויות.
2 מוכרים בממוצע 10 אקווריומים בחודש סך הכול 2000 יחידות .
3 כמות המים הממוצעת לאקווריום 150 ליטר.
4 סך הכול מים באקווריומים ללא שטיפתם לפני מילוי 300.000 ליטר מים.
5 החלפה שבועית של 20% מים לפי המלצות פורומים וחנויות. סך הכול 60.000 ליטר מי שתייה שפירים שנשפכים לביוב.
6 סך הכול מים שמוחלפים בחודש 240.000 ליטר מי שתייה שנשפכים לביוב.

כמויות האקווריומים והמים הם בחישוב ממוצע בגלל חוסר מידע מדויק לכמות האקווריומים הנמכרת לשנה . כל המספרים הם ללא אקווריומים צנצנות או אקווריומים שניקנו ונמצאים אצל החובבים ואו שלאחר כמה ימים, חודשים, נסגרים או מושלכים. האם מישהו בארץ נתן דעתו על כך. בזבוז נוסף של מים הוא השימוש במיתקן אוסמוזה הפוכה שגם מכשיר זה מומלץ על ידי יועצים בכמה פורומים ועמותות בנושא דגי נוי ודגי בריכה.מכשיר זה יוצר מים באיכות גבוהה ללא כל מלחים ומתכות בעיתו הגדולה היא שרק כ-20% מים המסוננים דרכו הם טובים לאקווריום היתר נשפכים לרשת הניקוז העירונית

חשוב לציין שלא מדובר בגידול מסחרי בחוות גידול דגי נוי ודגי מאכל.

מעוניין לשמוע את דעתכם בנושא.
צלי בירנבוים
מנהל פורום
aquagardenforum

.
aquagarden
Administrator

היי צלי

הודעהעל ידי איתן מירושלים » ב' נובמבר 10, 2008 10:49 pm

בנוגע לבזבוז המים על ידי מגדלי דגים:
לגבי החלפת המים המאמר שלך מצויין ומאוד הגיוני, מאחר ואני קורא מידע נוסף באינטרנט אין לי ספק שמתסובב המון מידע מוטעה ואחד מטעה את השני וכך הגלגל מסתובב ואחד מזין את השני במידע מוטעה. המון מים יורדים לטמיון סליחה לביוב וחבל, למרות שברור שישנם מקרים בהתאם לאקווריום ולציוד הנלווה שאז אין ברירה וזה כורח המציאות אבל כל אחד צריך לבדוק מה יש לו ואם יש באמת צורך או שזה אגדה..
לדוגמא האקווריום שלי רץ כבר חודש ללא אצות הדגים נראים מרוצים ומתרוצצים באקווריום. ונכון יש לי פילטר חיצוני עם אבני טוף בפנים.
אני רק מוסיף מים שמתאדים או שחסרים נכון שלאורך זמן ריענון יכול להיטיב ולעזור להחליף ולשנות כל מני חומרים שמצטברים ואין להם דרך לצאת מהאקווריום פרט להחלפת חלק מהמים אבל זה צריך להעשות במחשבה תחילה ולא באופן אוטמאטי כי כך כולם נוהגים.
איתן
איתן מירושלים

ביזבוז מים נוראי.

הודעהעל ידי aquagarden » ה' נובמבר 13, 2008 9:21 pm

ערב טוב איתן
כמה שזה נכון מה שכתבת ולידיעתך רוב רובם של בעלי חנויות המוכרות דגי נוי
אפילו לא יודעים מדוע יש צורך בריענון המים ובאיזה תנאים זה מחייב ואני לא מדבר על שאיבת רפש.
זה נכון שבתקופת האבן שאני נולדתי במאה הקודמת היה צורך בהחלפות מים מכמה סיבות
והאחת הראשית משום שלא היה ברשותנו פילטרים ביולוגים ועוד.
היום כאשר יש כל הציוד התומך באקווריומים צמחי מים טבעיים ומים שעברו דרך סננים ביתיים או אחרים מאפשר לנו להחליף שליש מים וגם זה לא תמיד מדי כמה חודשים.
ושוב אני מזכיר כל אשר ניכתב למעלה אינו מתאים לגידול דגים אינטנסיבי בנפחי מים קטנים בכמויות גדולות של דגים וללא פילטרים מותאמים.
מחר בפגישה השנייה שלנו בחווה נעלה נושא זה לדיון .
להתראות צלי
aquagarden
Administrator

הח' מים

הודעהעל ידי RANI » א' נובמבר 16, 2008 9:03 pm

שלום,אני רן ,האם מים של תמי 4 יותר טובים ממים מהברז? כמו כן גם לי אמרו שיש צורך להחליף 10% מים פעם בשבוע למרות שיש לי פילטר חיצוני של EHEIM עם קרמיקה.
RANI

האם מים של תמי 4 יותר טובים ממים מהברז?

הודעהעל ידי aquagarden » א' נובמבר 16, 2008 9:53 pm

לילה טוב רני
ראשית הפסק להחליף מים כל שבוע זה,
תן לי פרטים נוספים על האקווריום שלך וכל מה שייש בו
ותקבל הסבר מפורט בנושא החלפות המים אצלך באקווריום .
לגבי מים של תמי 4 תמיד ובכל מקרה הם יותר טובים ממי ברז.
לילה טוב
צלי
aquagarden
Administrator

ערב טוב

הודעהעל ידי RANI » ב' נובמבר 17, 2008 9:47 pm

האקווריום מטר פנורמי ,עם חצץ וטוף טדום 2 סלעים ומצמחים סיליקון,אבן אוויר ארוכה לכל האורך,פילטר רשת מתחת לחצץ עם ראש כח[ככה נראה לי זה נקרא],כמו כן פילטר חיצוני EHEIM עם פחם וקרמיקה הספק 440 IH ,התאורה לא תקינה אני יסדר השבוע,בתוך האקווריום להרצה 5 דגי זהב ודג מנקה שנקנה אצלך בשבת,גוף חימום 300W פעיל וחום המים 25 מעלות,ההרצה היא לקראת ציקלידים בני חודש בערך.
כתבתי מגילה אשמח לתשובות,רן אמיר.
RANI

רן ערב טוב

הודעהעל ידי aquagarden » ב' נובמבר 17, 2008 11:11 pm

ראשית רן אני שמח שהגעת אל הפורום שלנו.
ולשאלתך.

1 המשטח התת קרקעי אינו פילטר ולא היה אף פעם המשטח תפקידו הוא להרים את המצע מעל פני הקרקעית כדי לאפשר זרימות מים דרך המצע אל הצינור שבצד כך שהמצע הופך לפילטר ביולוגי .לפי הוראות היצרן עובי המצע חייב להיות לפחות 5 ס"מ והוא חייב להיות גס.
כמו כן לא רצוי להפעיל את המישטח עם ראש כוח אלה עם אבן אוויר לפי הוראות היצרן.
אבל אם אתה משתמש בראש כוח אז שלא יהיה בהספק יותר מאשר 500 ליטר שעה
אתה היכול להיכנס לאזור המאמרים בפורום שלי ולראות איך מחברים את הפילטר החיצוני אל פילטר המצע.
http://www.aquagarden.co.il/aqua_method.html

2 בפילטר חיצוני יש איסור מוחלט על הכנסת פחם פעיל וכן על הכנסת צמר פרלון ,חרוזי הקרמיקה הם טובים אבל הטוב ביותר זה אבני טוף גדולות.

3 מדוע רכשת דג מנקה את מה הוא צריך לנקות באקווריום חדש.?

4 לגבי הרצת האקווריום עם דגי זהב ממש אבל ממש לא צריך להכניס דגים יש להשאיר את התאורה עובדת 24 שעות ביממה ברציפות לפחות 4 ימים ולהכניס מעט מזון דגים ביום השני של הפעלת האקווריום וזה יתחיל את הפעילות הביולוגית של האקווריום (הרצה כך אתה כותב)

5 דגי ציקלד הם ממשפחה חזקה מאוד ופרמטרים של המים יכולים להיות ממש כמו מי ברז אבל ללא כלור.

בכל מקרה לא להחליף מים כל שבוע או כל שבועיים או כל חודשים מספיק לרענן את המים כל 6 חודשים ולפעמים גם לא באם אתה משתמש במי עדן או במים שעברו סינון ביתי לפיצוי המים שמתאדים באקווריום.

לגבי החלפות המים שים לב רן

ביום שישי האחרון היה אצלנו במפגש בחור שסיפר לחברים על האקווריום שלו שהוא לא החליף מים מעל ל-10 שנים אלה רק הוסיף מי פיצוי לפי ההוראות שלי משום הוא רכש את האקווריום במקרה אצלי והתנהג איתו לפי ההוראות שלי .
מקווה שעזרתי לך ולילה טוב
צלי
aquagarden
Administrator

הודעהעל ידי RANI » ג' נובמבר 18, 2008 7:03 pm

הפסקתי עם ההחלפות מים,כמו כן אין לי תאורה על האקווריום,לא תקינה לכן אני משאיר את האור בחדר דלוק ,האם זה גם טוב או שחייב לסדר את התאורה?
כמו כן מהאיור לא הבנתי איך אני מחבר את האבן אויר לפילטר,ומיכוון שיש לי עוד משאבה אולי עדיף לחבר אותה ישירות? אשמח אם כן לאיור והסבר.
http://www.img.aquagardenforum.co.il/images/8592תמונה050.jpg
RANI

ערב טוב רני

הודעהעל ידי aquagarden » ג' נובמבר 18, 2008 7:12 pm

לגבי התאורה אתה יכול להשתמש בתאורת שולחן כמו התמונה שאני מצרף לך.

תמונה

לגבי שאלתך על אבן האוויר לא ברורה לי השאלה
הקישור שאתה צירפת
מה הוא היה אמור להראות
רני את המשך העץ הזה אתה יכול לפתוח עץ חדש בפורום אקווריומים מים מתוקים
משום שפורום זה מיועד לנושא ביזבוז המים על ידי חובבי דגי הנוי.
צלי
aquagarden
Administrator

חזור אל קהילה .שאלות ותשובות בנושאי בריכות נוי ודגים צמחי מים וגדה.

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־3 אורחים